Hakkımda

1969’da İzmir Karşıyaka’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Çiğli’de yaptıktan sonra 1991’de Dokuz Eylül Üniversitesinde edebiyat öğretmenliği okudum. İstanbul, Artvin, Ardahan, Yozgat illerinde öğretmen olarak çalıştım.

Şiire 1988’de öğrencilik yıllarımda başladım. Şiirlerim Türk Dili Dergisi, Berfin Bahar’da yayımlandı. 1997’de bilimkurguyla ilgilendim. Değerli araştırmacı Bülent Akkoç’un çıkardığı Atılgan Bilimkurgu dergisinde öykü ve makalelerim yayımlandı. Hakan ve Özlem Alpin editörlüğünde İm Yayınları’nca çıkarılan Türk Bilimkurgu Öykü Antolojisi’nde bir öykümle yer aldım.

2008’de ‘Sana Geldim’ adıyla ilk şiir kitabımı kendi yayınım olarak bastırdım. 2009’da Pupa Yayınlarından üç çocuk öyküsü çıkardım. Geçmişe dönük bilim kurgu öykülerimde Cabir bin Hayyan, El Cezeri, İbn-i Sina gibi bilim insanlarımızı konu edindim.

Yaşamımın bilinçli ilk yirmi yılında doğayı, bilimi, teknolojiyi, uzayı araştırdıktan sonra şimdilerde doğa üstü, ruhsal alanlara yöneldim. Kadim bilgeliği araştırdıkça kendimi Ezoterik ve Hermetik bilgilerle anlamlandırmaya başladım. Ezoterizmin yerinde anlatımıyla dinin özüne dönmesi bilimin de alanını genişletmesi gerektiğine inanıyorum.

2022 ve 2023’te Hermes Yayınları’ndan Kendini Bilmenin Ezoterik Dilleri ve Kendini Bilmenin Gizemleri adlı ruhsal gelişim kitaplarım yayımladı. Halen kendini bilme, Kadim Anadolu tarihi, şamanizm, sufizm, Dördüncü Yol, Yeni Ruhçuluk üzerine araştırmalar yapıyor, konferanslar veriyor, kitaplar yazıyorum.